0 (ks) - 0,00€
Váš košík je prázdny!
.
Ste pripravení na koniec podpory Windows 7?

Ste pripravení na koniec podpory Windows 7?

Napísal: admin V kategórií: Dátum vytvorenia: 2020-01-16 Počet zobrazení: 20 Komentárov: 0

A je to tu: podpora Windows 7 oficiálne končí 14. januára. Aký bude váš život po živote s Windows 7? Obávate sa nových problémov so starým systémom?

Jedno je isté – veľa konzervatívych užívateľov bude systém používať aj naďalej. Web netsharemarket.com tvrdí, že ešte v decembri bežali sedmičky na 26,7 percentách všetkých PC.

 

Životnosť Windows 7 bola mimoriadne dlhá. Ostatne, pôvodne mala podpora končiť už v roku 2015, ale užívatelia si vydupali 5-ročný odklad. Mimochodom, hovoríme o podpore Win 7 so Service Packom 1, Windows bez Service packu nie je podporovaný už od roku 2013. Oznam o ukončení podpory bude výborný viditeľný na každom systéme. Microsoft vydá posledný patch tradične vo svoj obľúbený deň utorok.

 

Systém na dôchodku

 

Čo znamená koniec podpory? Už žiadne aktualizácie a updaty systému, žiadna technická podpora a najmä – už žiadne opravy, ani keby nejaký hacker zistil nejakú chybu, na ktorú sa doteraz neprišlo. Je možné, že v budúcnosti vyjdú neoficiálne záplaty, ale ak nebudú od Microsoftu, tak sa ich aplikácia rozhodne neodporúča.

 

Márne sa budete pokúšať kontaktovať výrobcu nepodporovaného systému – budete ignorovaní. Výrobcovia softvéru a hardvéru prestanú optimalizovať svoje produkty pre Windows 7 a zrejme už ani nebudú vychádzať nové hardvérové ovládače pre tento OS. Koniec podpory môže znamenať nový záujem hackerov a tvorcov vírov či škodlivého softvéru. Je možné, že aj výrobcovia antivírového softvéru prestanú testovať svoje produkty na Windows 7.

 

Inak, bude ešte existovať možnosť platenej dodatočnej podpory (Windows 7 Extended Security Updates), toto sa však bežných užívateľov netýka. Táto podpora bude pre veľké platiace firmy, pretože na Windows 7 stále fungujú továrenské stroje, bankomaty apod.

 

Menšia budúcnosť

 

Bude sa dať systém používať naďalej? Samozrejme, rovnako ako staršie Windowsy (napríklad zopár ľudí stále používa staré XP). Nič vám v tom nebude brániť. Systém však časom bude asi deravejší, menej chránený a menej kompatibilný. Prejsť na nový systém vás bude tlačiť potreba nového počítača, nie pretože by Windows 7 prestal fungovať.

 

Prečo sú sedmičky stále také populárne na PC? Prišli po veľmi nekvalitnej Viste a boli veľmi kvalitné. Neskoršie osmičky boli príliš experimentálne. Užívatelia skrátka prilipli k osvedčenému prostrediu – ostatne aj my sme pred časom písali, že Windows 7 sú stále sexy a majú čo ponúknuť aj v seniorsom veku.