0 (ks) - 0,00€
Váš košík je prázdny!
.
Microsoft Office sa na mobiloch zlúči do jedinej aplikácie. Na Androide aj iOS

Microsoft Office sa na mobiloch zlúči do jedinej aplikácie. Na Androide aj iOS

Napísal: admin V kategórií: Dátum vytvorenia: 2019-11-07 Počet zobrazení: 127 Komentárov: 0

Zatiaľ aplikácia funguje len v testovacom beta móde. Stiahnuť si ju nie je úplne jednoduché, musíte prejsť viacerými krokmi, pričom postup na iPhone je iný ako na Google Play (kde prišlo po pár hodinách k odstráneniu appky a musíte absolvovať zložitejšiu procedúru).

Tiež nie je úplne jasné, ako sa výsledok bude volať (narážame na neoficiálne názvy Microsoft Mobile Office, Android Office alebo App: Microsoft Office či Office app). Jedno je isté: doteraz fragmentované jednotlivé appky budú na jednom mieste -  a ako inak, prepojené s cloudovou službou OneDrive.

 

Tri najdôležitejšie programy Word, Excel a PowerPoint existovali doteraz na smartfónoch iba jednotlivo a to v dosť oklieštenej podobne. Samozrejme, na Androide. Systém Windows Phone je dnes už prakticky zabudnutý. Nový “one-go” balík pre Androidy a iOS bude teda oveľa modernejší. Nielen výzorom a jednoduchším ovládaním postaveným na užívateľských akciách, ale aj funkciami.

 

Veľmi dôležitým prvkom bude scanovanie textov a tabuliek, veď už dlhé roky má každý telefón a tablet minimálne jednu kameru. Služba Microsoft Lens (podobne ako Google Lens) je na Androide prístupná od roku 2015 a v novom Office bude organickou súčasťou softvéru. Takže si budete fotiť papierové dokumenty, ktoré vám systém preloží do príslušného formátu a cez cloud s ním budú môcť pracovať aj vaši kolegovia – alebo ktokoľvek s prístupom.

 

Telefón vám vyrobí aj vkusnú PowerPoint prezentáciu len z fotiek v galérii. Veľká miera automatizácie je na mobilných platformách dôležitá, hoci nie každý obľubuje napríklad spontánne ukladanie súborov v reálnom čase. Samozrejmosťou bude prístup k dokumentom z rôznych zariadení spojených účtom alebo prístupmi, takže trebárs robotu rozrobenú na počítači si budete môcť upravovať cestou v MHD. Výroba okamžitých PDF súborov je ďalším lákadlom nového balíka.

 

Ako ďalej využiť potenciál smatfónov? Je to jasné – QR kódy a čítačky odtlačkov prstov. S rýchlymi linkami QR kódov budete môcť otvárať okamžite rôzne súbory. A s odtlačkami prstov budete elektronicky podpisovať (alebo heslovať) svoju prácu.

 

Samozrejme, Microsoft si svojou novou stratégiou pokúša udržať svoju dominanciu na trhu administratívneho softvéru. Stále dvakrát viac ľudí použije skôr Office ako aplikácie od Googlu – Docs, Sheets a Slides. Ak máte radi existujúce staršie aplikácie od Microsoftu, vedzte, že by nemali byť nahradené – budú existovať zároveň s novou “hub-appkou”. Ako zvyčajne, hovorca Microsoftu dodal, že určite budú odporúčať nový balík, keď už nič iné, zaberie aspoň menej miesta na úložisku v telefóne.

 

Ak sledujete IT diskusie, určite ste už zaznamenali ako sa ľudia sťažujú na rôzne chybičky a zvláštnosti systému. Ale vzhľadom na to, že je balík vo verejnom teste len pár dní, sú bugy a nedokonalosti normálne. Aplikáciu vydá riadne vývojár v prvej polovici roka 2020.