0 (ks) - 0,00€
Váš košík je prázdny!
.
Podľa májového testu TechRadaru je najlepší antivírus Bitdefender

Podľa májového testu TechRadaru je najlepší antivírus Bitdefender

Napísal: admin V kategórií: Dátum vytvorenia: 2019-07-02 Počet zobrazení: 79 Komentárov: 0

Rumunská globálna značka Bitdefender je momentálne považovaná za špičku medzi antivírovými programami. Štít je nainštalovaný až na 500 miliónoch zariadeniach, čomu pomáha skvelý pomer cena-výkon.

“Práve teraz si myslíme, že Bitdefender Antivirus Plus je najlepší antivírus. Spája v sebe nepriepustné  a ďalšie bezpečnostné nástroje, ľahko sa používa a nie je drahý (29,99 dolára na rok, čo je až 60% zľava z pôvodnej ceny),” píše sa v aktuálnom májovom teste 2019 britského technologického magazínu TechRadar..

 

Ako hlavné výhody uviedol editor presnosť antivíru, manažéra hesiel a ľahkú registráciu. Ako slabinu označil fakt, že niekedy antivírus spotrebuje viac počítačového výkonu. Distribúcia Plus funguje iba na Windows, licencia platí iba na jeden počítač a ponúka výborné funkcie ochrany pred ransomwarom, nástroje na skrývanie a súkromie a pomocníka pri online platbách. Ak zákazník potrebuje aby antivírový program pracoval na viacerých platformách, môže skúsiť balík Total Security, ktorý funguje aj na Macoch, Androidoch, IOS a Linuxe (poprípade iné balíky).

 

Bitdefender okrem spoľahlivej ochrany proti digitálnym kriminálnikom, vírom a hackerom ponúka aj blokovanie nebezpečných stránok či lokalít a celkovo sa vzorne stará o vaše browsovanie na internete vrátane nakupovania v e-shopoch. Samozrejmosťou je viacvrstvová heuristická ochrana, anti-pishingový modul alebo možnosť skenovať aj zariadenia pripojené k vášmu počítaču.

 

Aktívny štít poskytuje permanentnú ochranu – nevypína sa ani na sekundu. Okrem hĺbkových skenov si program robí vlastné rýchle skeny, ktoré sú však pomerne detailné a na dnešných počítačoch už nespomaľujú systém.

 

Čo si ešte recenzenti na Bitdefenderi cenia? Napríklad to, že sa permanentne zlepšuje. Updatuje sa prakticky neustále, ale nie tak, aby obťažoval užívateľov, updatuje sa najmä jeho cloudová zložka, ktorá spolupracuje so vzdialenými zariadeniami zákazníkov. Skrátka, programátori makajú na ňom každý deň. Nuž a ako to už chodí, je veľmi ohľaduplný k súkromiu svojich klientov. Ochrana citlivých dát je na prvom mieste. Programátori Bitdefendra tiež pracujú na tom ako zrýchliť počítače svojich klientov.

 

Pritom Bitdefender začínal pomerne neskoro oproti svojim konkurentom – bol založený iba v roku 2001 svojím súčasným riaditeľom Florinom Talpesom (ten bol v minulom roku zaradený s prehľadom medzi stovku CEO, ktorí sa najviac podieľajú na tvarovaní súčasného technologického sveta).

 

Samozrejme, odkedy je Bitdefender globálnou značkou, pracuje aj na iných technológiách, ktoré väčšinou súvisia s kyberbezpečnosťou. Napríklad vyvíja umelú inteligenciu, ktorá sama rozpoznáva škodlivý malvér alebo systém, ktorý rozpoznáva umelo vytváraný obsah (spam).