0 (ks) - 0,00€
Váš košík je prázdny!
.
Obľúbenosť antivíru Kaspersky rastie

Obľúbenosť antivíru Kaspersky rastie

Napísal: admin V kategórií: Dátum vytvorenia: 2019-04-15 Počet zobrazení: 130 Komentárov: 0

Spoločnosť Kaspersky Lab oznámila, že aj v roku 2018 rástla – konkrétne sa jej príjmy zvýšili o 4 percentá na 726 miliónov dolárov. A to aj napriek istému geopolitickému tlaku, neodpustila si firma poznámku.

Napriek tomu, že Európska únia nechce mať vo svojich inštitúciách bezpečnostný softvér ruského pôvodu, Kaspersky sa presadzuje čoraz viac aj u nás, na Slovensku. V Európe narástol Kaspersky o 6 percent, klesal naopak v americkom priestore.

 

Prečo je antivírus Kaspersky zaujímavý? Je spoľahlivý a za dobrú cenu. Základná licencia na jeden počítač stojí okolo 30 eur na rok, no napríklad u nás sa dá Kaspersky zohnať už od 17,90 eur.

 

Softvér sa dá ľahko nainštalovať a celkovo je veľmi užívateľsky prívetivý aj k neskúseným ľuďom. Mimochodom, pri kúpe nie je možnosť vrátenia peňazí, ak zistíte, že vám softvér nevyhovuje. Ale je to kompenzované tým, že ho môžete testovať zdarma niekoľko dní, dokonca bez e-mailovej adresy.

 

Portál Techradar.com o Kasperskom vo svojej recenzii na rok 2019 napísal, že antivírus Kaspersky je presný a spoľahlivý, dokáže obnoviť súbory poškodené malvérom a používa sa jednoducho.

 

Recenzentovi v ňom chýbalo viac prídavných funkcií, no spomenul napríklad možnosť skryť sa za štít VPN (čo bude v Európe v budúcnosti stále častejšia nutnosť. Aj kvôli takým obyčajným veciam ako možnosť prečítať si noviny v Kanade, pretože kvôli GDPR sa európsky internet začína oddeľovať od sveta, a nie v dobrom zmysle slova).

 

V teste na Tom's Guide dostal Kaspersky dokonca o pol hviezdičky viac ako na Techradare. Recenzenta uchvátila takmer dokonalá ochrana proti malvéru, veľa možností v nastaveniach a v customizácii, zálohovací softvér, rodičovská ochrana a dobrý výkon aplikácie. Dodal, že Kaspersky funguje dobre na všetkých verziách Windows od sedmičky po desiatku, kontroluje e-maily, overuje nástrahy pishingu a celkovo kontroluje všetky aspekty digitálneho života na vašom zariadení.

 

Nuž a napokon si spomeňme ešte príspevok od PC World, kde sa autor článku nerozpakoval použiť v titulku slovo fantastický. Aj tu recenzent začal geopolitickým postrehom a prešiel plynule k tomu ako ľahko sa Kaspersky používa – s ôsmimi základnými funkciami je ľahko zrozumiteľný.

 

Všíma si aj funkciu Safe money, čo je vlastne oddelenie finančných záležitostí v browseri od zvyšku systému. Celé to navyše spolupracuje s overenými bankovými databázami. Je tu aj aplikácia pre bezpečnosť hesiel (veľmi užitočné, ak máte veľmi veľa rôznych hesiel, ktoré si nepamätáte) alebo softvér Privacy Protection, ktorý napríklad ochráni vašu webkameru pred neoprávneným používaním zvonka.

 

Kaspersky je jednoducho globálna značka, na ktorej denne maká veľké množstvo talentovaných programátorov – a ich produkt má vo svete veľmi dobré meno.