0 (ks) - 0,00€
Váš košík je prázdny!
.
Aký je rozdiel medzi Office 2019, Office 365 a Office Online?

Aký je rozdiel medzi Office 2019, Office 365 a Office Online?

Napísal: admin V kategórií: Dátum vytvorenia: 2019-03-21 Počet zobrazení: 141 Komentárov: 0

Rôzne verzie Office, fungujúce rôzne na rôznych Windows – samé čísla, v ktorých sa nie každý užívateľ vyzná. V skutočnosti za týmito rôznymi variantami existuje premyslená politika, ktorá postupne mení technlógiu z klasického “programu v krabici” na službu nachádzajúcu sa internete. Aké sú hlavné rozdiely v distribúciách?

 

Office 2019. Kupuje sa iba raz (one time purchase). Čiže ide o klasický obchodný model. Avšak je tu rozdiel od verzie 2016, tá 2019 sa platí raz len za základ... a upgrady sú už spoplatnené (resp. bezpečnostné patchy sú zdarma, ale nové nástroje a funkcie nie). Takže ak v budúcnosti vyjde väčšie rozšírenie (major release), bude za stiahnutie nejaký menší poplatok (môžete ho aj ignorovať).  Existuje verzia pre Windows aj Mac.

 

Táto varianta vychádza každé tri roky, takkže po 2013ke a 2016ke prišiel Office 2019. Nie je to zásadná revolúcia (tá sa neudiala asi od roku 1995 :)), navyše jej chýba niekoľko vymožeností 365ky (to preto lebo práve verzia 365 za predplatné má byť tá, ktorá obsahuje najviac), predsa sú tu len niektoré novinky. Napríklad Word obsahuje čiernu tému (prostredie), učiace sa nástroje, dokáže prevádzať text na hovorené slovo a lepšie kreslí a vyfarbuje. V Powerpointe pribudli zoomovacie funkcie, dajú sa do neho vkladať webové súbory alebo 3D modely – a tak ďalej.

 

Office 365. Je predplatná (subscription) služba. Predplatiť si ho môžete na mesiac, alebo na rok. Vždy je v poslednej verzii, s najaktuálnejšími funkciami a bezpečnostnými opravami. Jedna licencia sa dá nainštalovať na päť rôznych zariadení (počítač, telefón, tablet...). Automaticky k nemu máte 1 Terabyte cloudového priestoru, čo je teoreticky milión dokumentov alebo 300 tisíc obrázkov.

 

Myšlienka je taká, že so súbormi na jednom úložisku pracujete na rôznych zariadeniach, na počítači vytvoríte základ a potom trebárs cez obed na telefóne opravíte pár detailov. Predplatné plány môžu byť Personal, keď viete, že budete jediný užívateľ alebo Home (prístup má rodina a priatelia, 5 ľudí, inštalácie na 5 x toľko zariadeniach a 5 x viac priestoru na cloude). Nuž a potom tu máme business verzie upravené pre potreby firiem a úradov.

 

Office Online. Je odľahčená (lite) verzia Office a funguje kompletne iba v prehliadači na internete. Táto slúžba sa najviac blíži myšlienke, že raz v budúcnosti už nebudete potrebovať softvér na vlastnom počítači.  Vezmite si, že Office 2019 plánuje Microsoft podporovať iba 5 rokov po vydaní (Office 2016 zabezpečený 10-ročný support).

 

A pozor – služba je kompletne zdarma, naviac prispôsobená viac nešikovným nováčikom alebo nenáročným používateľom. K dispozícii je klasický balík aplikácii so začiatočníckymi šablónami. So súbormi môže pracovať každý, aj ten čo nikdy nemal žiadny Office. Jediné čo potrebujete, je účet Microsoftu (môžete ho už mať vytvorený, ak používate Skype alebo mail).