Vitajte na webshope lacnysoftver.eu!
media


Kupujete si alebo upgradujete nový počítač? Na kúpu Windows 10 je ideálna doba. Práve teraz sú Desiatky vyladené, kým nový Windows 11 sa trápi s mnohými bugmi a detskými chorobami. A Windows 10 je aj lacný - veľmi lacný.


 


Rok 2022 začínajú technologické portály konštatovaním, že ani v novom roku nie je dôvod ponáhľať sa s prechodom na Windows 11. Ten sa borí s problémami s kompatibilitou (odmieta sa dať nainštalovať na systémy, kde Windows 10 beží ako hodinky) a medzi hlavné lákadlá patrí dizajn a estetika.


 


Windows 10 je stále aktuálny - plne podporovaný, opravovaný a pravidelne updatovaný systém. Nachádza sa v ideálnej fáze existencie, netrpí detskými chorobami a užívatelia presne vedia, čo od neho čakať. Na konci roku 2021 ho malo nainštalovaný 1,3 miliardy užívateľov.


 


Nová verzia 11 sa síce objavila v ponuke zadarmo pre majiteľov predchádzajúcej verzie, ale mnohí užívatelia zistili, že požiadavky Windows 11 sú príliš prísne. Inštalácia operačného systému zlyhala pri niektorých procesoroch so staršími inštrukciami, ktoré majú veľký podiel na trhu. Napriek tomu, že tieto procesory výkonom stačia, ich staršie inštrukcie vraj spôsobujú pády Windows. Programátori Windows 11 jednoducho prehodili technický problém na stranu užívateľov. Užívatelia musia investovať do nového procesoru - alebo ostať pri stabilných Windows 10.


 


Opakuje sa nám stará situácia s Windows 7 - veľká korporácia Mircosoft robí všetko preto, aby užívatelia prešli na novší systém, užívatelia sa zachovajú konzervatívne a neponáhľajú sa. Microsoft pritom láka na prechod zdarma, má uzavreté zmluvy so všetkými významnými výrobcami laptopov, aby predinštalovávali Windows 11 a ak je niekde stále verzia 10, má sa zobraziť reklama na prechod.


 


Existuje aplikácia, ktorá vyslovene vyžaduje Windows 11 a odmieta fungovať pod Windows 10? Nie a výrobcovia softvéru by šli sami proti sebe, keby svoje predaje ponúkali iba na jednej platforme. V skutočnosti veľa aplikácií môže mať určité problémy na Windows 10 - väčšinou však len preto, že nie sú updatované z príslušného store, alebo v nastavení appky na niečo užívateľ zabudol.


 


Kancelárska práca, hranie a streamovanie hier, spúšťanie náročných grafických programov, vedecké a priemyselné aplikácie - všetko na starom systéme funguje. Windows 10 s nami ešte pobudne.


 


 


  • Jan 21, 2022
  • Komentáre: 0
Komentáre: 0
Žiadne komentáre
Napísať komentár

Vaša e-mail adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené hviezdičkou*