Vitajte na webshope lacnysoftver.eu!
media

Na západe nič nové... Najlepšie kancelárske balíky za rok 2021 sú podľa PCMagu stále tie od Microsoftu. Na tomto fakte sa roky nič nemení, aj keď je jasné, že na trh vstúpili aj ostatné technologické korporácie. Keď príde na kancelársku prácu, ľudia preferujú overené veci a neradi experimentujú. V rebríčku od spomínaného portálu sú zahrnuté balíky s rôznym spôsobmi platby (vrátane softvéru zadarmo), pracujúce na rôznych platformách a v rôznych režimoch. Z tejto osmičky si vyberie každý.

 

  1. Microsoft Office Professional 2021. Kráľovský balík, ktorý sa platí len raz v živote – tradičná forma distribúcie. Je jasné, že tento Office preferujú firmy a kancelárie. Desaťročia pilovaný softvér má momentálne poslednú verziu MS Office 2021.
  2. Microsoft 365 Personal. Áno, zdá sa, že domácnosti a normálni užívatelia už prešli na systém predplatného – subscription (a vyjde vás zhruba štyrikrát menej ako 2021 – teda, na jeden rok). 365-ka je budúcnosť podľa Microsoftu – štíhle flexibilné aplikácie, ktoré viac spolupracujú s cloudom a platia sa na mesačnej alebo ročnej báze.
  3. Google Workspace. Nebol by to Google, keby svoj softvér nedotiahol ešte do väčšieho extrému – tento systém totiž pracuje iba v online režime a na cloude. Staromilci majú smolu, na druhú stranu, cloudy sú dnes zadarmo a sú bezpečnejšie ako vaše disky na počítači.
  4. Apple iWork. Softévr od Apple je prekvapujúco zadarmo, avšak stále vkliesnený do vlastného ekosystému a pracujúci najmä s vlastnými formátmi. Tento balík je typické dieťa svojej matky – čistý, prehľadný a s dôrazom na príjemné ovládanie. A s vlastnými “chmatmi”, aby sa iWork nezamieňal s konkurenciou.
  5. Corel WordPerfect Office. Aj firma Corel známa najmä grafickým softvérom tvrdo pracuje na vlastnom Office. Ten je vo verzii 2020 veľmi odladený a ponúka drobnosti, ktoré inde nenájdete. Corel sa snaží podchytiť firmy aj študentov – napríklad aj na polovičnú cenu balíka oproti Microsoftu.
  6. Google Docs, Sheets and Slides. Miniatúrne aplikácie, ktoré má v telefóne väčšina zemegule a ktoré ani nevnímame... sú všade. Napríklad na cloude Google Drive alebo v Gmaili. Tieto aplikácie používa prakticky každý majiteľ Androidu.
  7. SoftMaker Office. Ak vás vystraší cena klasickéo Microsoft Office, je tu SoftMaker za 70 dolárov. Nepredstavuje žiadnu revolúciu – podobá sa na iné balíky, ale ovláda sa príjemne a nenáročnému užívateľovi bude bohato stačiť.
  8. Libre Office. Ide o open-source projekt, ktorý je úplne zadarmo. Existuje dlho – mení názvy, predtým to bol StarOffice, Apache Office, Open Office... Tieto produkty sa rozdelili, ale zdieľajú rovnakú históriu a kód. Filozofia ostáva. Výborné veci môžu byť zadarmo. S Libre Office sa nemôžete vyhovárať, že nemáte kapitál na začatie podnikania – potrebujete len svoju hlavu, vo svete softvéru je toto alternatíva k profi produktom veľkých korporácií.

 

Samozrejme, rebríček nie je konečný. Balíkov je kopa – trebárs WPS Office z Palo Alto (srdce Silicon Valley) tvrdí, že si ho nainštalovala vyše miliard užívateľov. OnlyOffice je práca z východnej Európy – produkt litovských programátorov. Polaris Office, Office Work alebo zaujímavý kórejský produkt ThinkFree – užívatelia, ktorí radi skúšajú, majú naozaj na výber.

 

  • Dec 07, 2021
  • Komentáre: 0
Komentáre: 0
Žiadne komentáre
Napísať komentár

Vaša e-mail adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené hviezdičkou*