Tento web používa súbory cookies. Jeho prehliadaním vyjadrujete súhlas s ich používaním. [Viac informácií]

Vitajte na webshope lacnysoftver.eu!
media

Čo riskujete vo firme bez riadnej antivírovej ochrany


Veľa schopných užívateľov si kladie otázku: potrebujem antivírus, keď browsujem zodpovedne, nesťahujem podozrivé súbory a  Windows obsahujú beztak automatickú ochranu? Je dokázané, že počítač môže byť napadnutý už návštevou webstránky. Antivírus je finálna vrstva obrany, ktorá začína užívateľovým správaním, pokračuje Defenderom v operačnom systéme a končí ochranným softvérom. A väčšie firmy majú svoje systémy prepojené navzájom.

 

Stratené dáta. Hlavnou stratou sú najčastejšie vaše dáta – dokumenty, účtovníctvo, dôležité záznamy, databázy, celá vaša pracovná história. Veľa vírov dáta jednoducho maže. Jeden zamestnanec s nechráneným počítačom môže nakaziť celú firemnú sieť alebo poskytnúť heslá cudziemu človeku so zlými úmyslami. Takže sa môžu nainfikovať aj vaše vlastné zálohy – a to je vážny problém.

 

Stratený čas. Ak zistíte, že sa niečo deje, musíte vypnúť počítače, odpojiť sa od siete, zavolať expertov. Zamestnanci nemôžu pracovať a vy miesto užitočných úloh riešite niečo úplne iné. Škodlivý softvér (malicious software) dokáže sám seba kopírovať a tým predlžovať vašu patáliu.

 

Finančné náklady. Antivírový softér nemusí byť lacný, ale upratovanie po úspešnom útoku je mnohonásobne drahšie. Často sa musíte obrátiť na ďalších expertov a veľmi zdĺhavo kontrolovať každý kúsok vášho digitálneho priestoru. Nehovoriac o tom, že veľa útokov je zameraných na krádež peňazí z vašich účtov, alebo cenných informácií. Niektoré vírusy si dokonca drzo vypýtajú platbu za to, že vám dajú pokoj (je to, samozrejme, nezmysel, ale v globálnom meradle sa môže niekto nájsť kto takému vydieraniu podľahne).

 

Strata dôvery. Môžete prísť o svoje dobré meno – u klientov, dodávateľov, zamestnancov. Pár hodín alebo dokonca dní neschopnosti otrasie dôverou u zákazníkov. A vyzerať ako ten čo sa sa nedokáže postarať ani o dáta je dnes tá najhoršia reklama. Náhodný vírus alebo koncentrovaný priemyselný útok tak dokážu zamávať celou vašou podstatou podnikania.

 

Nervózna budúcnosť. Nuž a nakoniec – ak ste si už raz prešli očistcom s infikovanými zariadeniami, otrasie to aj vašou psychikou a môže to viesť k paranoidnej atmosfére vo firme, keď trikrát kontrolujete aj to čo je bezpečné a stále nemáte dobrý pocit.

  • Feb 17, 2020
  • Comments: 0