Vitajte na webshope lacnysoftver.eu!
media
21.08.2020

Tipy a triky vo Photoshope, ktoré by mal skúsiť každý nováčik


Je toho toľko. Ak začínate s Photoshopom, skúste napríklad tieto finty – určite neobanujete.


 


Action. Ide o maličký súbor, ktorý obsahuje kroky vo Photoshope, ktoré urobil iný grafik (alebo vy), a jedným klikom sa dajú zase aplikovať na úplne iný obrázok. Čiže vlastne taká skratka... Na internete sa akcie väčšinu dajú stiahnuť v desiatkach alebo stovkách. Nájdete filmové alebo instagramové filtre, poprípade úpravu nejakej veľmi peknej fotky, ktorú môžete skúsiť aj sami. Akcie nie vždy vyhovujúce, ale je ich toľko, že za pár minút skúsite vyskúšať naozaj množstvo variant.


 


Match font. Zaujímavá utilitka, ktorá robí s fontami to, čo služba Shazam v hudbe (poznáte melódiu, ale neviete názov piesne). Match font v hlavnej karte Type je umelá inteligencia, ktorá prehľadá obrázok, nájde text a dokáže vám určiť, aký font je na obrázku, poprípade vám ponúkne podobný font. Skvelá funkcia, ak sa chcete inšpirovať iným obrázkom.


 


Mockup. 3D model, ktorý sa dá aplikovať na 2D grafiku, sa nazýva Mockup. Napríklad máte fotku knihy s prázdnym obalom a vložíte si tam obálku svojej e-knihy. Alebo vyplníte svojím logom tričko na modelke, hrnček a množstvo reklamných predmetov. Mockupy sú prepripravené – buď zadarmo, alebo tie kvalitnejšie za pár dolárov. Stačí si ho stiahnuť a vo Photoshope pár jednoduchými klikmi vložíte svoju grafiku – a bum, máte profesionálny obrázok.


 


Magnetic lasso vs Magic wand. V Photoshope veľmi často vyrezáte postavy, ale ktorý nástroj použiť? Magnetic lasso je chytré obťahovanie akoby voľnou selekciou, s tým, že inteligencia rozpoznáva okraje vyrezávaného objektu a klikmi si ukladáte kotvové body. Je to prácne a veľmi presné. “Čarodejná palička” je ešte rýchlejšia, ale funguje dobre viac-menej len v prípade, že objekt na fotografii veľmi dobre vystupuje napríklad z jednoliateho pozadia. V každom prípade, nástrojov je viac a treba veľa experimentovať.


 


Content aware. Na hromade fotiek máte nejaký objekt, ktorý chcete odstrániť – pokiaľ možno rýchlo. Je veľa drobností, ktoré vám prekážajú a idú vďaka umelej inteligencii Photoshopu odstrániť za pár sekúnd. Ak napríklad ohraničíte neželaný objekt a klávesou Delete ho chcete zmazať, Photoshop vám ponúkne aj možnosť content aware – miesto vyplniť obsahom vypočítaným na základe okolia. V prípade jednoduchého pozadia (trebárs lopta na

Čítať
21.08.2020
Tipy a triky vo Photoshope, ktoré by mal skúsiť každý nováčik
21.08.2020
Kedy by mal fotograf siahnuť po Lightroome a kedy po Photoshope?
20.05.2020
Ako sa zlepšiť pri práci z domu
10.01.2017
Kupujte použitý softvér – je nielen legálny, ale aj lacný
20.04.2016
Aktivácia Office 2013
20.04.2016
Aktivácia Windows 7
19.04.2016
Prečo a ako ušetriť pri nákupe MS Windows a MS Office?